Ender Şenkaya

TED Aender-foto.JPGnkara Koleji’nin ardından ODTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünden 1990 yılında mezun oldu. Aynı bölümün Yapı Mekaniği Anabilim dalından 1993 yılında yüksek lisans derecesi aldı. ODTÜ Mustafa N.Parlar Vakfı Araştırma Mühendisliği’nden başlayan kariyerine, Rusya, Irak, Almanya, Afrika, Afganistan gibi bölgelerde proje yürüten şirketlerde, çok çeşitli uluslararası projelerde teknik ofis müdürlüğü, proje müdürlüğü, operasyon müdürlüğü ve icra kurulu üyelikleri ile devam etti.

Özellikle ticari ve endüstriyel yapıların Proje ve Sözleşme Yönetimi dalındaki uzmanlıklarını serbest danışman olarak değerlendirmek üzere 2017 yılında Analitik Yöntem’i kurdu.

Şu anda ODTÜ İnşaat Müh. B. Proje Yönetimi Anabilim Dalı’nda, yarı zamanlı öğretim üyesi olarak Stratejik Sözleşme Yönetimi dersi vermektedir.

Çeşitli ulusal ve uluslararası makalelerde imzası bulunmaktadır.

 

Baran Kaya

BaranVesikalik.jpgAnkara Atatürk Anadolu Lisesi ve sonrasında ODTÜ Elektrik Mühendisliği bölümünden 1989 yılında mezun oldu. Yazılım sektöründe üç yıllık uzmanlık ve yöneticilik deneyimi sonrasında 1992 yılında ilk yazılım şirketini kurdu. Bu şirketini devrettikten sonra 2002 yılında ikinci yazılım şirketini kurdu ve bu şirketi de 2012 yılında devretti. Bu dönemde KOBİ’lerden çok uluslu şirketlere, hastanelere, resmi kurum, dernek ve siyasi partilere uzanan yüzlerce organizasyon için özel yazılım çözümleri sundu. 2012’de Adler’den koçluk eğitimi aldı.

Şu anda Offcourse Elektronik Eğitim AŞ ve Bilgi Yayınevi AŞ’nin yönetim kurulu başkanıdır. Kurmuş olduğu dört şirket, başarıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.