Hakkımızda

Ender Şenkaya

TED Aender-foto.JPGnkara Koleji’nin ardından ODTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünden 1990 yılında mezun oldu. Aynı bölümün Yapı Mekaniği Anabilim dalından 1993 yılında yüksek lisans derecesi aldı. ODTÜ Mustafa N.Parlar Vakfı Araştırma Mühendisliği’nden başlayan kariyerine, Rusya, Irak, Almanya, Afrika, Afganistan gibi bölgelerde proje yürüten şirketlerde, çok çeşitli uluslararası projelerde teknik ofis müdürlüğü, proje müdürlüğü, operasyon müdürlüğü ve icra kurulu üyelikleri ile devam etti.

Şu anda ODTÜ İnşaat Müh. Böl. Proje Yönetimi Anabilim Dalı’nda, yarı zamanlı öğretim üyesi olarak Stratejik Sözleşme Yönetimi dersi vermektedir. Çeşitli ulusal ve uluslararası makalelerde imzası bulunmaktadır.

Baran Kaya

BaranVesikalik.jpgAnkara Atatürk Anadolu Lisesi ve sonrasında ODTÜ Elektrik Mühendisliği’nden 1989 yılında mezun oldu. 20 yılın üzerinde süreyle yazılım sektöründe yüzlerce projede görev aldı. 2010 yılında danışmanlık yapmaya başladı. Adler’den yönetici koçluğu eğitimi aldı. Halen, iş süreçlerinin dijitalleşmesi, dijital pazarlama ve
KOBİ’lerde stratejik yönetim konularında danışmanlık yapmaktadır.

Fatma Canlı

fatma-canli-cd-2
A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye bölümünden 1989’da mezun oldu. 1992 yılından 2018 yılına kadar, Türkiye’nin ilk üç büyük şirketler grubu arasında yer alan OYAK’da değişik kademelerde görev aldı. OYAK Grubunda en son Kurumsal Yönetim ve Uyum Genel Müdür Yardımcılığı görevini yerine getirdi.

2018 yılı itibari ile sanayiden finansa farklı sektörlerde faaliyet
gösteren 80’i aşkın şirketten oluşan OYAK Grubundaki görev, yetki ve sorumlulukları arasında başta gelen konular: Grup şirketleri arasında ve merkez ile şirketler arasında koordinasyon,
yönlendirme, gözetim; Üst yönetim raporlamaları; Şirket kuruluşu,
birleşmeleri, şirket satin almaları, yabancı ortaklar ile müzakereler;
Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası, Rekabet düzenlemelerine
uyum; Sürdürülebilirlik, risk, grup politikalarına ve stratejilerine
uyum; Stratejik planlama; Kurumsal performans yönetimi.

Bugüne kadar kuruluş aşamasından 27 milyar TL ciroya sahip çok
farklı ölçekteki ve farklı sektör/yapıdaki; 9 şirkette yönetim kurulu
başkanlığı, 5 şirkette yönetim kurulu başkan vekilliği, 32 şirkette
yönetim kurulu üyeliği ve 12 şirkette denetçilik (eski Türk Ticaret
Kanunu kapsamında YK denetçiliği) görevlerini üstlendi.

Arkadaşımızı 1 Ağustos 2021 günü elim bir trafik kazası sonucu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Tüm sevenlerine sabır dileriz.

Z.Hakan Can

hakan can

Ankara Atatürk Lisesinden mezun oldu. Ardından sırasıyla Hacettepe Üniversitesi A.M.Y.O Turizm İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme fakültesinden mezun oldu. 32 yıllık meslek hayatında, Yapı Malzemeleri Sektöründeki yerli ve yabancı firmaların satış kadrolarında hemen her pozisyonda görev yaptı. Satış, satış ve kanal geliştirme, müşteri davranışları, bayi ağı kurulumu ve gelişimi , kanal yaratılması ve yönetimi vs. konularında birçok yerli ve yabancı kuruluşlardan eğitim aldı.

Hayatı analitik değerlendirenler için…

%d blogcu bunu beğendi: