İş Süreçleri Yönetimi

Yapılan işlerin her geçen gün daha kapsamlı hale gelmesi, daha fazla uzmanlık gerektirmesi nedeniyle işbirliğinin önemi sürekli artıyor. Günümüzde çoğu işin tamamlanabilmesi için farklı kişiler devreye giriyor, bilgiler bu kişiler arasında akıyor. Bu akışın sağlıklı ve planlı olabilmesi için süreç yönetim yazılımlarının kullanılması kaçınılmaz bir hal aldı.

Dünyada çok yaygınlaşan süreç yönetim yazılımlarının (BPM) bu kadar tercih edilme nedeni, bir yandan üretkenliği artırması diğer yandan maliyetleri düşürmesidir. 

Sürekli artan rekabetin kaçınılmaz sonucu olarak, şirketler yapabildiklerinin en iyisini en düşük maliyetle yapmaya daha da çok önem vermeye başladılar ve bu amaca hizmet eden iş süreçleri yönetim yazılımları son 10 yılda hızla yayıldı.

Beklenen faydanın sağlanabilmesi için süreçlerin çok iyi analiz edilmesi ve gerekli düzenlemelerin yapılması gerekir. Bu süreçler rutin işleri olduğu kadar yaratıcılık gerektiren süreçleri de kapsar. 

Şirketinizdeki iş süreçlerinin en sağlıklı şekilde planlanması ve yürütülmesi, karmaşık süreçlerin eksiksiz ve zamanında tamamlanması, işbirliğinin güçlenmesi, üretkenliğin artması, maliyetlerin düşmesi için deneyimli ekibimize ulaşabilirsiniz.

Hayatı analitik değerlendirenler için…

%d blogcu bunu beğendi: