Kurumsal Stratejiler

strateji-liste
Strateji Piramidi

Strateji, her ne kadar savaş meydanlarından çıkmış olup, uzun yıllar da sadece rakibini yoketmeye yönelik davranış biçimleri olarak görülmüş olsa da, günümüz dünyasında çok farklı anlamda kullanılmaya başlamıştır.

Artık ‘strateji’ rekabet ve işbirliğinin uygun bir karmasıdır. Bilgiyi yorumlama ve içyüzünü açığa çıkarırken, kendini karşısındakinin yerine düşünmeye itme sanatıdır. Ne yapmak ver ne olmak istediğinizi anlamanızla ilgili bir bakış açısıdır, strateji. Ancak bunu kavradıktan sonra hedeflerinize ulaşmak için en doğru yöntemleri seçmeniz mümkün olacaktır.

Günümüzde iş yaşamı, kesintisiz kararlar akışının bir bütünüdür. Her şirket ve kurumun gelecek planlaması, vizyon ve stratejilerinin sadece bugünkü koşulları değil, yarının koşullarını da göze alarak belirlemesinden geçer. Faaliyet alanının geçmişten bugüne yolculuğunu, yarının yolculuğu ile birleştirecek köprüdür strateji. Her köprü gibi stratejinin de temelleri, derinlere inmeli, dinamik ve tersinir yüklere karşı esnek elemanlarla inşa edilmelidir. Sizinle, rakipleriniz arasındaki farklar, avantajınızın temellerini de oluşturacaktır öte yandan.

Strateji ne kadar iyi belirlenmiş olursa olsun, onu taşıyacak sağlam ayaklar doğru örgüt yapılarıdır. Bu nedenle gerektiğinden tüm organizasyonun yeniden tasarlanması bir zafiyet değil, cesaret isteyen bir gerekliliktir.

Analitik Yöntem, doğru durum tespiti, geleceğe dönük stratejik analiz ve bunları yürütecek stratejik yönetime geçiş programlarını,  uluslararası rekabetçi piyasa koşullarına maruz firmalar ile inovasyonu bir büyüme aracı olarak gören tüm firmalarda hayata geçirmeyi hedefliyor.


Hayatı analitik değerlendirenler için…

%d blogcu bunu beğendi: